KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17526712
*
nr 1752 6712
Rudolf Kronbergs
(1911-1977), Sverige
Oljemålning, Signerad, fiskare. Olja på pannå. 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 54x62 cm
Rudolf Jakob Kronbergs, lettländsk-svensk bildkonstnär född 1911 i Liepaja, död 1977 i Hägersten.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Bevakningspris:
ÄR EJ UPPNÅTT
Aktuellt bud:
Inga bud (per 16:05:08)
Uppdatera
Visning
fredag 9/1, lördag 10/1, söndag 11/1 och måndag 12/1
Auktionen
avslutas:
måndag 12 januari kl 19:26:56
- Mitt bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Rudolf Kronbergs
Rudolf Jakob Kronbergs, lettländsk-svensk bildkonstnär född 1911 i Liepaja, död 1977 i Hägersten.
Läs mer om Rudolf Kronbergs
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskare olja olja på pannå oljemålning oljemålningar rudolf kronbergs svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30
*
Rudolf Kronbergs
Rudolf Jakob Kronbergs, lettländsk-svensk bildkonstnär född 1911 i Liepaja, död 1977 i Hägersten.
Läs mer om Rudolf Kronbergs
nr 1752 6712
Rudolf Kronbergs
(1911-1977), Sverige
Oljemålning, Signerad, fiskare. Olja på pannå. 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 54x62 cm
Rudolf Jakob Kronbergs, lettländsk-svensk bildkonstnär född 1911 i Liepaja, död 1977 i Hägersten.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Bevakningspris: |
ÄR EJ UPPNÅTT |
| Aktuellt bud: | Inga bud (per 16:05:08) Uppdatera |
| Visning |
fredag 9/1, lördag 10/1, söndag 11/1 och måndag 12/1 |
Auktionen avslutas: |
måndag 12 januari kl 19:26:56 |
- Mitt bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Rudolf Kronbergs
Rudolf Jakob Kronbergs, lettländsk-svensk bildkonstnär född 1911 i Liepaja, död 1977 i Hägersten.Läs mer om Rudolf Kronbergs
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskare olja olja på pannå oljemålning oljemålningar rudolf kronbergs svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30



